‌  AMBASADORKI

Beata Deutschman
Absolwentka Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach przy Gliwickim Teatrze Muzycznym, egzamin eksternistyczny (2001). Zadebiutowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklu „Zorba” w reż. J. Szurmieja rolą Dziewczyny w 1996 r.
Otrzymała "Złotą maską" za rolę Pani Smith w „Łysej śpiewaczce”, pierwszą nagrodę dla najlepszego nauczyciela teatru nadawaną przez Akademię Sztuk Teatralnych „KABAJ”, nagrodę od Towarzystwa Przyjaciół Teatru Zagłębia – Kreaton oraz tytuł „Osobowość Kultury Sukcesu”.

Ilona Kanclerz
Urodzona na Śląsku, projektantka, twórczyni multimedialna, doktor sztuki.
W pracy artystycznej oraz dydaktycznej porusza tematy rozwoju sztuki współczesnej poprzez wzrost znaczenia sztuki regionalnej.
Wspiera młodych twórców. Promuje kulturę i sztukę Śląska.
Tworzone przez nią projekty jak „Moda na Śląsk”, „Kobieta Sukcesu” czy „Nowe Katowice” na trwale zmieniają wizerunek  regionu na nowoczesny i kreatywny.
Jej działania mają zasięg ponadregionalny a prace i aktywności prezentowane także za granicą Polski.
Jest wydawcą i redaktorem naczelnym „Magazynu Modny Śląsk”.

Agnieszka Łapaj
Pochodzi, mieszka i pracuje w Zawierciu.
Z wykształcenia mgr ekonomii, specjalizacja - bankowość finanse oraz turystyka i hotelarstwo. Od 18 lat zaangażowana w biznes rodzinny.
Jest w Zarządzie czterogwiazdkowych hoteli (Villa Verde Congress & SPA w Zawierciu orazi Verde Montana Wellness & SPA w Kudowie Zdroju),a od dwóch lat również w Rzemieślniczym Browarze Jana. Produkcja z naturalnych surowców piwa znajduje się w Zawierciu tuż obok hotelu.
Wolny czas lubi spędzać aktywnie, lubi wszelkie sporty wodne: wakeboard, kitesurfing, jet ski. Lubi wyprawy błotne samochodem 4x4, ale również dalekie wyprawy turystyczne ogólnie. Poszukuje przyjemności w dobrym kinie, fascynuje się ludźmi.

Beata Twardowska
Prezes Zarządu Fundacji Śląskie Anioły.
Od 13 lat prowadzi działalność charytatywną na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym w szczególności ukierunkowana jest na pomoc dzieciom, w tym pomoc dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych i niepełnosprawnych, dzieci potrzebujących pomocy.
Społecznik i samorządowiec. Przez wiele lat radna miasta Katowice.
Zawodowo od 30 lat związana z Katowickim Centrum Onkologii na kierowniczym stanowisku.
Uczestniczka Programu - "Siła Polityczna Kobiet", oraz Szkoły Banku Światowego dla Liderek Środowiskowych. Trenerka Klubów Pracy, oraz współautorka Spóldzielni Socjalnych na Śląsku.
Prezydentka Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International. Klub Śląski Nike działająca na rzecz Kobiet. Wolontariuszka w Międzynarodowej Organizacji Kobiecej Dress For Succes.