1. Jakie funkcje powinna spełniać odzież BHP?

Ludzie każdego dnia, niejako odruchowo ubierają się ponieważ pierwszą i najważniejszą potrzebą człowieka jest ciepło. Ubieramy się więc, aby ochronić się przed zimnem, wiatrem, mrozem, deszczem, słońcem itd. Ubieramy się też ze względów estetycznych i kulturowych.

Pracownika podczas wykonywania pracy, poza zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi, mogą jeszcze dotykać warunki  szkodliwe dla zdrowia i życia np. promieniowanie podczas spawania, bardzo wysoka temperatura przy piecach hutniczych i bardzo niska  w chłodniach, pyły, gazy, ogień, woda i wiele innych. Miejsca i stanowiska pracy również mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia np. teren budowy, prace na wysokości, prace z ostrymi krawędziami, maszyny, narzędzia.
Świadomość takich zagrożeń spowodowała, że w dzisiejszych czasach człowiek w pracy musi być właściwie zabezpieczony poprzez odpowiednią odzież i ochrony poszczególnych części ciała:
•    rąk (rękawice, rękawy, zarękawki)
•    nóg (obuwie bezpieczne czyli np. z wkładką antyprzebiciową, z metalowym lub kompozytowym podnoskiem, nakolanniki, nagolenniki, nastopniki)
•    głowy (kaski, hełmy, czapki, kaptury)
•    oczu i twarzy (okulary,gogle,osłony twarzy)
•    słuchu (zatyczki przeciwhałasowe, nauszniki)
•    dróg oddechowych (maski całotwarzowe, półmaski, filtry)
•    przed upadkiem z wysokości (szelki, linki, amortyzatory, uprzęże)
•    ciała (spodnie, bluzy, fartuchy, żakiety, kombinezony, kurtki, płaszcze, polary)


2. Na pokazie mody BHP który zorganizowałaś widziałam stroje i dodatki nie tylko spełniające swoje funkcje, ale też bardzo ładne. Czy wygląd stroju, jego estetyka i jakość też ma znaczenie?

Podobnie jak w branży odzieży codziennej tak i w branży odzieży roboczej na rynku dostępnych jest wiele marek i firm prześcigających się w produkcji coraz to nowych modeli. Możliwości są bardzo duże, łącznie z usługą szycia odzieży na miarę, oraz wykonywanie zdobień, nadruków i haftów przedstawiających np. logo firmy, oraz dowolne hasła reklamowe.
Zauważyłam jedną tendencje na przełomie 15 lat od kiedy zajmujemy się sprzedażą odzieży roboczej i reklamowej, oraz artykułów BHP: pracodawcy z roku na rok coraz świadomiej stawiają na wygląd i bezpieczeństwo pracowników. Odpowiednio ubrany pracownik, to wizytówka firmy, a inwestycja w dobrą odzież, oraz bezpieczeństwo pracownika na pewno się zwraca.

3.Jaki jest okres oczekiwania na zamówiony u Ciebie towar i w jakiej minimalnej ilości można go zamówić?

Nasza firma ma w ofercie większość  marek z branży odzieży roboczej, obuwia roboczego, oraz ochron.  Czas oczekiwania na zamówiony asortyment to ok. 2 do 7 dni, w ilościach dowolnych, czyli realizujemy nawet najmniejsze zamówienia np. komplet odzieży dla 1 pracownika: spodnie, koszula, buty.

Rozmowę przeprowadziła Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu"